top of page

A színterápia

A színek hatása

A szín=fény. A fény a színek által válik láthatóvá. A Nap fénye pedig maga az élet. A minket körül vevő világ, a természet és a tárgyak színei folyamatosan sugároznak felénk, akár figyelünk rá, akár nem. A színek vagy a világos, fény-tartományhoz, vagy pedig a sötéthez állnak közel. Sose mindegy, hogy éppen mi a kedvencünk. Ilyenkor valószínűleg szükségünk van a szín által képviselt minőségekre, amik kiteljesítenek.

A sárga

A legteljesebb fény-szín, nagyon nemes és magasztos, ugyanakkor föld-közeli, életrevaló és akaratot erősítő hatású. Hogyan hat?

A testünket fénnyel, melegséggel tölti fel, derűs hangulatba hoz, stimulál, inspirál, lelkesít.

Mit gyógyít?

A következő betegségeket: megfázás, influenza, gyomor- és bélproblémák, ízületi gyulladás, reuma, bőrproblémák, segíti a test kalcium feldolgozását, hatásos a klimaxos panaszok, étvágytalanság, depresszió, idegrendszeri betegségek és fóbiák esetén.

Lelki szinten

Az akaraterő, önbizalom, pozitív önértékelés és kitartás, a felelősségvállalás és határozottság vonatkozásaiban, valamint a másokkal való könnyebb kapcsolódásban segít, feloldja félelmeinket, lelki görcseinket, barátságossá, nyílttá tesz.

Szellemi szint

Ragyogó árnyalata a fény analógiája, sápadt, erőtlen változatai azonban lehúznak. Alkalmazhatjuk vizsgák előtt és alatt, mert a koncentrációban, intellektuális munkában támogat, valamint összehangolja logikus és érzelmi szintjeinket.

Mikor kerüljük?

Ha nyugtalanok, izgatottak, izgágák vagyunk, vagy ha alvászavaraink, illetve szívpanaszaink (szívritmuszavar) vannak.

Hogyan végezzük a színterápiát?

Ösztönösen - Egyszerűen és ösztönös módon úgy, hogy hallgatunk belső hangunkra, és azt használjuk a környezetünkben, ami aktuálisan legjobban tetszik.

Tudatosan

Ez már tudatos terápia, amire külön időt fordítunk. Fontos, hogy nyugodt, zavartalan környezetben, lehetőleg a hajnaltól kora délutánig tartó órákban végezzük. Terápiás célokra kizárólag a ragyogó sárga árnyalatok alkalmasak. A sárga szín hatásait vizualizációval erősítjük, így: tegyük magunk elé egy képkeretbe illesztve (textil, vagy ragyogó sárga papír), vagy szemmagasságban kiterítve (pl. kendő, sál, selyem), majd kényelmesen üljünk elé, pár percig szemléljük, aztán hunyjuk le a szemünket, és próbáljuk vizualizálni a színt, vagyis behunyt szemmel is „látni”. Ha ez már jól megy (2-3 nap után), tovább léphetünk. Megpróbálhatjuk elképzelni, hogy a ragyogó sárga az egész testünket beburkolja. Később – újabb pár nap múlva - koncentrálhatunk a fájó, vagy problematikus területekre. Ha pszichikai segítségre van szükségünk, akkor a napfonat-gyomor tájékra, illetve a homlokra vetítsük a szép sárga színt.

Képek- egyszerűsített színterápia

A derűs témájú képek, amiken a napsárga a főszereplő, kis mértékben segítenek az említett problémák esetén, derűt és energiát sugároznak.

bottom of page