top of page

A tér kialakítása akkor tud megtörténni, ha elegendÅ‘ idÅ‘t szánunk rá. Figyelmesen, szeretettel alakítjuk ki. Ezért kezdjük azzal, hogy végigjárjuk, kíváncsian és semleges hozzáállással. KintrÅ‘l kezdjük, és figyelünk: van valami, ami zavaró? Olyasmi, amit megváltoztatnánk? Azután járjuk végig az egész lakást, és idÅ‘zzünk el egy-egy résznél. Szemléljük, mint egy képet.

 

Ha ezt többször megismételjük, egyre több olyan információhoz juthatunk, ami elárulja, hogy a lakás „hogy érzi magát”, és hol szorul támogatásra.

​

Mikor egy helyiséget szeretnénk berendezni, illetve harmonizálni, azzal kezdjük, hogy megnézzük, alapvetÅ‘en milyen jellegű: yangosabb, avagy yinesebb. Ez attól függ, hogy a helyiség a ház melyik részében található, mennyi fényt kap, és mi a funkciója. Pl. a bejárat, illetve az elÅ‘szoba sokkal yangosabb, mint a hálószoba, hiszen az elÅ‘bbiek területén sok mozgás, beszéd, csöngetés, kopogás, jövés-menés zajlik, míg a hálószoba alapvetÅ‘en a pihenésre, statikusabb, csöndesebb regenerálódásra alkalmas terület.

​

Bármilyen stílust is választunk, bármelyik színt is használjuk, a legfontosabb elv, hogy hallgassunk belsÅ‘ érzéseinkre. Mivel a feng shui – bár egyetemes alapelveken nyugszik – nem rögtön alkalmazható receptgyűjtemény, hiszen a különbözÅ‘ hatások egyensúlyát tűzi ki célul, ezért a legfontosabb, hogy adjunk elegendÅ‘ idÅ‘t és türelmet az otthon kialakításához. Keressük az arányosságot, és azt, ami bennünket kifejez. Természetesen, ha családban élünk, egyeztessünk a többiekkel, nehogy olyasmit vegyünk meg, és tegyünk ki, amit valaki szívbÅ‘l utál.

​

Bármelyik módszerrel is próbáljuk be-, vagy átrendezni lakásunkat, kérdezzük meg elÅ‘ször magunktól, hogy ugyan mi végre tesszük. Mi a célunk, mit szeretnénk. Ha gyorsan sok pénzt, vagy azonnal egy biztos társat, talán elÅ‘ször intsük türelemre magunkat. Minden, amivel kapcsolatban állunk, tükröz bennünket. Ha a lakásban nyugalom és béke uralkodik, akkor valószínűleg bennünk is megjelenik az erre való tendencia. Tagadhatatlan, hogy bármely térnek lehetnek hátrányai. Ám az aggodalmaskodás többet ront a helyzetünkön, mint ezek. AlapvetÅ‘, hogy legyünk nyugodtak, és biztosak afelÅ‘l, hogy a tér esetleges hátrányai miatt még senki nem ment tönkre. 

Az emberi elme és lélek ugyanis hatalmas erÅ‘vel rendelkezik, és a gondolat, meg a hit ereje képes túlszárnyalni bármilyen akadályt, s elérni a boldogságot, megelégedettséget. Korlátainkat ugyanis mindig mi magunk alkotjuk meg, és ezekhez sokszor tudattalanul is ragaszkodunk. Pl. nem akarunk boldogabbak lenni, mint felmenÅ‘ink, sÅ‘t. A tér pedig tükrözi a hozzáállásunkat, azt, hogy éppen hol tartunk. Ha felrázzuk, bennünk is átrendezÅ‘dhet valami, hiszen ez az átrendezÅ‘dés már jóval a módosítások elÅ‘tt elindult bennünk. És abban a pillanatban, amikor megrázzuk magunkat, és irányt változtatunk, a térben is igényeljük majd a változtatásokat.

​

Ám ami biztos: lelkünk, lényegünk a formáktól és az idÅ‘tÅ‘l független, és bármilyen nehézséggel meg tudunk birkózni, ha ahhoz a forráshoz fordulunk, melybÅ‘l a mindenség létre jött és táplálkozik nap, mint nap.

​

NézelÅ‘djetek kedvetekre a feltöltött képek között - a szöveges információ egy-egy helyiségnél Lázár Márta "gyűjteményébÅ‘l" való.

​

​

​

bottom of page